Jakość

JAKOŚĆ – producent

Zależy nam, by oferowane przez nas moduły pochodził ze sprawdzonego źródła.

Dla naszych klientów wybieramy moduły, które produkowane są w zakładach – od początku do końca. Chcemy mieć pewność, że każdy element będzie najlepszej jakości – dając największą pewność inwestycji.

PROCES PRODUKCYJNY

1. ŁĄCZENIE OGNIW FOTOWOLTAICZNYCH W ŁAŃCUCHY:

ogniwa słoneczne są lutowane w połączenie szeregowe (łańcuch) polegające na łączeniu strony wierzchniej jednego ogniwa ze stroną spodnią następnego ogniwa.

2. ŁĄCZENIE ŁAŃCUCHÓW W MATRYCĘ:

łańcuchy są na końcach łączone w matrycę. W dalszym toku powstaje system warstw ze szkła solarnego, folii i ogniw fotowoltaicznych.

3 LAMINOWANIE:

duży piec próżniowy – laminator – laminujes zkło solarne, folię i ogniwa fotowoltaiczne w temperaturze ok. 150 stopni Celsjusza, tworząc odporną na warunki pogodowe, wodoszczelną jednostkę. Przed i po laminowaniu każda partia jest ściśle kontrolowana.

4. MONTAŻ PUSZKI PRZYŁĄCZENIOWEJ:

roboty montują puszkę przyłączeniową po stronie spodniej laminatu. Puszka przyłączeniowa składa się z odlewu ze spawanymi a nie lutowanymi połączeniami – zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo również w przypadku dużych obciążeń

5. OBRAMOWANIE:

w pełni zautomatyzowana stacja ramowania wprasowywuje laminat w ramę aluminiową i pasujące narożniki. W celu jeszcze lepszego zabezpieczenia laminatu przed wpływem warunków pogodowych i uniemożliwienia przedostawania się wody, rama jest wypełniania dwuskładnikowym silikonem.

6. OKREŚLENIE MOCY I KONTROLA JAKOŚCI:

na koniec kalibrowany flasher mierzy moc każdego pojedynczego modułu fotowoltaicznego w standardowych warunkach testowych (STC). Oprócz mocy i izolacji elektrycznej kontrolowana jest również jakość optyczna każdego modułu. Etykieta na stronie spodniej określa typ, moc i miejsce produkcji modułów. Eksperci sprawdzają jakość optyczną każdego z modułów.

Na naszą jakość pracują tysiące ludzi!
Procesy są cały czas udoskonalane dzięki działom badań i rozwoju rozwoju.

asassssssa
g6565
modul
solarworld-factory-in-oregon-2

JAKOŚĆ– produkt

Wszystkie oferowane przez nas produkty są niesamowicie innowacyjne!

NOWOŚĆ
W tym roku zaskakujemy naszych klientów najnowszą technologią PERC. Technologia PERC łączy niewielkie koszty produkcji z wysokim stopniem sprawności i lepszym uzyskiem energii w skali rocznej. W produkcji osiąga się średni stopień sprawności ogniw przekraczający 21 procent, pozwalający osiągnąć moc modułów rzędu około 300 watów przy modułach 60-ogniwowych oraz 350 watów przy modułach 72-ogniwowych.

Ogniwa fotowoltaiczne PERC mogą przekształcać więcej światła w energię elektryczną dzięki warstwie elektrycznej i metalicznej oraz miejscowym kontaktom po stronie spodniej.

O jakości produktów świadczy szereg cech i innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w modułach fotowoltaicznych m.in:

  • 12, 20, a nawet 30 letnia gwarancja produktowa!
  • Pozytywna tolerancja mocy gwarantuje maksymalną efektywność instalacji. Na rynek trafiają jedynie takie moduły słoneczne, które przeszły testy mocy i osiągnęły podaną lub większą moc nominalną. Tolerancja mocy wynosi od -0 Wp do +10 Wp.
  • 25-lat gwarancji liniowej degradacji mocy w przypadku modułów – że maksymalny spadek mocy nie przekroczy 0,7%
    w skali roku – to wielka zaleta w porównaniu z dwustopniowymi gwarancjami udzielanymi przez konkurencję. Dlatego też certyfikat serwisowy stanowi długofalowe i kompleksowe zabezpieczenie dokonywanej inwestycji
  • 30 lat gwarancji liniowej na wybrane moduły z serii szkło- szkło!
  • Technologie Q.ANTUM – Wyższe plony z danej powierzchni i najniższe koszty, dzięki wysokim klasom wydajności i efektywności do 18,0 %.
  • Długotrwałe bezpieczeństwo uzysku dzięki technologiom Anti LID Technology, Anti PID Technology1, Hot-Spot Protect i Traceable Quality Tra.Q™.

Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko moduły! Więcej informacji na temat jakości oferowanych przez nas produktów znajdziecie Państwo w zakładkach: